Knaģi

Visvairāk bērniem droši vien patiktu, ja parādītu un arī ļautu darboties ar knaģiem tā, kā ar tiem ir paredzēts darboties, proti, veļas piespraušanai pie auklas. Sākumā varētu parādīt ar mazākām drēbēm, piemēram, zeķēm, bet tad ļaut piespraust savas bikses vai tēta lielo kreklu. Varu iedomāties, ka bērns ļoti ilgu laiku varētu pavadīt šādā veidā darbojoties! Mums mājās veļa tiek karināta uz žāvēšanas statīva, turklāt caurulītes ir tik biezas, ka knaģi, pat ļoti gribot, nevar piespraust, tāpēc ar knaģiem darbojamies savādāk.

Knagi

Šī nu ir pavisam vienkārša aktivitāte, kas varētu patikt bērniem vecumā ap 2 gadiem un vecākiem.
Vajadzīga vien kāda kaste, nostiepta aukla vai veļas žāvēšanas statīvs, pie kura ir iespēja piespraust knaģus un paši knaģi.
Ja saskarsme ar knaģiem vēl nav bijusi un bērns vēl nezina, kā ar tiem darboties, tad iepazīstiniet bērnu ar tiem! Lēnām, mierīgām kustībām parādiet, kā knaģīti attaisīt un kā aiztaisīt, un kā to var kaut kur piespraust.

Tad, kad bērna pirkstiņi ir pavisam veikli, un bērns ar knaģa piespraušanu tiek galā viegli, tad šo uzdevumu var padarīt grūtāku, piedāvājot spraust knaģus noteiktā secībā.
Tā kā katram mājās knaģi ir savādāki un krāsas atšķiras, tad šai aktivitātei uzzīmēju melnbaltas knaģu kartiņas. Atliek vien izprintēt, izkrāsot un piedāvāt bērnam.

Knagu Kartinas

Es savējās krāsoju Photoshop-ā, to var izdarīt arī citās programmās, bet var rīkoties pavisam vienkārši – izkrāsot ar zīmuļiem, flomasteriem vai krītiņiem. 

Kartinu Krasosana

Tā kā mums mājās ir brālis–visēdājs, tad kartiņas ielaminēju, šādā veidā man ir lielākas cerības, ka tās netiks apēstas un vispār ilgāk kalpos ☺.

Karitnu Laminesana

Izprintētās kartiņas droši grieziet dažādos izmēros, un mazākiem bērniem sākumā piedāvājiet īsās kartiņas ar 3-5 knaģiem.

Mazas Knagu Kartinas

Vēlāk var dot arī pavisam garās (var salīmēt vairākas kopā).

Elmārs ar knaģiem sāka darboties aptuveni 1g7mēn. vecumā, bet toreiz, pat rādot, viņš īsti nesaprata, ka, lai noņemtu knaģi, tas ir jāsaspiež. Knaģi tika ņemti nost no auklas vai kastes malas ar raušanu. Tuvāk 2 gadu vecumam viņš jau bija iemācījies ļoti veikli ar tiem darboties. Tagad (2g7mēn) knaģu piespraušana garā virknē noteiktā secībā viņam nesagādā grūtības un viņš pats sev izdomā dažādus uzdevumus- piemēram, cenšas piespraust pie maliņas divus knaģus reizē.

Divi Knagi Reize

Ikdienā knaģi mums stāv plauktā, kurpju kastē kopā ar knaģu kartiņām un jebkurā brīdī, kad bērnam sagribas, viņš tos var paņemt un darboties.

Knagi Kaste


Ja vēlies saņemt bloga jaunumus savā e-pastā, tad aizpildi zemāk esošos laukus: