Kustības. No piedzimšanas līdz pirmajiem soļiem

  • Kustibas

Mēs kā vecāki bieži vien vairāk koncentrējamies uz lielajiem pieturas punktiem - kad bērns sāks velties, rāpot, sēdēt, staigāt? Taču patiesībā starpā ir ļoti daudz citu kustību un pozīciju, kas ir ne mazāk nozīmīgas! Šīs mazās kustības trenē visa bērna ķermeni, dziļo muskulatūru, palīdz noturēt līdzsvaru, sagatavo bērnu nākamajiem etapiem ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski - ir grūti pirmo reizi saņemties un pavelties no muguras uz sāniem, tādejādi zaudējot to lielo, stabilo, drošo atbalsta laukumu.
Kādi ir šie mazie, bet nozīmīgie starpposmi, ko pamanīt savu bērnu attīstībā? Lasi šajā ierakstā!

Lasīt tālāk


Ūdens, uguns, gaiss un zeme

  • Cetri Dabas Elementi

Aktivitātes ar četriem dabas elementiem bērnus vienmēr aizrauj. Tās ir ļoti dažādas un dod iespēju ne tikai paplašināt vārdu krājumu, bet arī uzzināt ļoti daudz jaunu lietu.

Idejas darbam un vairāki lejuplādējami materiāli. 

Lasīt tālāk


Dzīvnieki

  • Zeme Udens Gaiss

Ieskats tajā, cik daudzveidīgi iespējams izmantot dzīvnieku figūriņas. Vairāki lejuplādējami materiāli: kaķu dzimtas kažoku kartītes, Schleich dzīvnieku kartītes, kontinentu kartītes, mugurkaulinieku siluetu kartītes. Vardes, tauriņa, medus bites un mārītes metamorfozes materiāli. Valodas materiāls dzīvnieku ģimeņu darbam. Kā arī mugurkaulinieku un bezmugurkaulinieku grāmatiņas. 

Lasīt tālāk


Viengadnieks vairs nav bēbis

  • Titulbilde Viengadnieks

Tā kā mums mājās ir divi jaunizcepti viengadnieki, kuriem pavisam nesen bija dzimšanas diena, tad, protams, viengadnieki ir mums aktuāla tēma. Padalīšos arī ar jums, kas ir tas, ko mēs darām un kāpēc.

Lasīt tālāk


Vai mans bērns ir gatavs skolai?

  • Piedzivojumi

“Vai mans bērns ir gatavs skolai?" Šķiet, ar šo jautājumu vecāki sāk mocīties jau ap bērna 5. dzimšanas dienu. Laist no 6 vai 7 gadiem? Patiesībā bērns, kas patiesi ir gatavs mācīties, ir viegli pamanāms un viegli atšķirams - viņā ir izmainījies kaut kas ļoti fundamentāls. Viņš ir citā attīstības līmenī. Kā tas izpaužas, lasiet šajā ierakstā!

Lasīt tālāk


Kāpēc bērniem ir jāpalīdz ikdienas darbos?

  • Salatu Griesana

Ceļš uz bērnu patstāvību prasa laiku, tas prasa milzu pacietību no vecākiem. Un mēs nemācām to visu tāpēc, lai vecākiem būtu vieglāk un pašiem būtu mazāk jādara. Šie ikdienas darbi ir vajadzīgi, lai bērns justos drošs par sevi šajā pasaulē, lai nebūtu atkarīgs no citiem. Īstā brīvība sākas ar neatkarību - man nav jāgaida, lai kāds man uzsmērētu maizi, es to varu izdarīt pats. Es pats ar visu tieku galā. Spēja izdarīt pašam rada bērnā pārliecību par sevi. Ja mēs nepārtraukti, labu gribot, visu izdarām bērna vietā (ģērbjam, mazgājam, ielejam, kārtojam mantas…), tad mēs viņam izdarām “lāča pakalpojumu”. Mēs iesējam bērnā nedrošību, zemu pašvērtējumu un atkarību no citiem. Mēs mācām bērnam darīt sadzīviskas lietas pašam nevis tāpēc, lai mums būtu vieglāk, bet tāpēc, lai bērnam būtu vieglāk.

Lasīt tālāk


Pašiem savi zilie brīnumi

  • Titulbilde Eksperimenti

Eksperimenti, kas tiešām ir iespējami mājas apstākļos. Lasi un laimē ģimenes biļeti Zili brīnumi Jūrmala apmeklējumam! 

Lasīt tālāk


Rakstīšana

  • Titulbilde Rakstisana

Kā ar vieglumu iemācīt bērnam rakstīt? Turklāt bez sēdēšanas pie galda ar burtnīcām un grāmatām? Lasi un uzzini!  Bloga dzimšanas dienā, sadarbībā ar Smart & Play un Mācētprieku dāvinu arī divas dāvanas, kas būs noderīgas, apgūstot burtus! 

Lasīt tālāk


Aktivitātes bērniem pirmajā dzīves gadā

  • Elizabete Ar Grozinu

Vai bērnu pirmajā dzīves gadā vajag īpaši nodarbināt? Ja ir pielāgota vide, tad patiesībā - nē. Pats svarīgākais ir nodrošināt drošu vidi, kurā var bez bailēm ļaut mazulim pētīt pasauli, saprast, kā darbojas lietas, un vērot vecāku un brāļu/māsu darbošanos, lai pavisam drīz varētu sākt šo darbošanos imitēt.
Un labākās rotaļlietas jums jau ir mājās!

Lasīt tālāk