Vai mans bērns ir gatavs skolai?

  • Piedzivojumi

“Vai mans bērns ir gatavs skolai?" Šķiet, ar šo jautājumu vecāki sāk mocīties jau ap bērna 5. dzimšanas dienu. Laist no 6 vai 7 gadiem? Patiesībā bērns, kas patiesi ir gatavs mācīties, ir viegli pamanāms un viegli atšķirams - viņā ir izmainījies kaut kas ļoti fundamentāls. Viņš ir citā attīstības līmenī. Kā tas izpaužas, lasiet šajā ierakstā!

Lasīt tālāk


Kāpēc bērniem ir jāpalīdz ikdienas darbos?

  • Salatu Griesana

Ceļš uz bērnu patstāvību prasa laiku, tas prasa milzu pacietību no vecākiem. Un mēs nemācām to visu tāpēc, lai vecākiem būtu vieglāk un pašiem būtu mazāk jādara. Šie ikdienas darbi ir vajadzīgi, lai bērns justos drošs par sevi šajā pasaulē, lai nebūtu atkarīgs no citiem. Īstā brīvība sākas ar neatkarību - man nav jāgaida, lai kāds man uzsmērētu maizi, es to varu izdarīt pats. Es pats ar visu tieku galā. Spēja izdarīt pašam rada bērnā pārliecību par sevi. Ja mēs nepārtraukti, labu gribot, visu izdarām bērna vietā (ģērbjam, mazgājam, ielejam, kārtojam mantas…), tad mēs viņam izdarām “lāča pakalpojumu”. Mēs iesējam bērnā nedrošību, zemu pašvērtējumu un atkarību no citiem. Mēs mācām bērnam darīt sadzīviskas lietas pašam nevis tāpēc, lai mums būtu vieglāk, bet tāpēc, lai bērnam būtu vieglāk.

Lasīt tālāk


Pašiem savi zilie brīnumi

  • Titulbilde Eksperimenti

Eksperimenti, kas tiešām ir iespējami mājas apstākļos. Lasi un laimē ģimenes biļeti Zili brīnumi Jūrmala apmeklējumam! 

Lasīt tālāk


Rakstīšana

  • Titulbilde Rakstisana

Kā ar vieglumu iemācīt bērnam rakstīt? Turklāt bez sēdēšanas pie galda ar burtnīcām un grāmatām? Lasi un uzzini!  Bloga dzimšanas dienā, sadarbībā ar Smart & Play un Mācētprieku dāvinu arī divas dāvanas, kas būs noderīgas, apgūstot burtus! 

Lasīt tālāk


Aktivitātes bērniem pirmajā dzīves gadā

  • Elizabete Ar Grozinu

Vai bērnu pirmajā dzīves gadā vajag īpaši nodarbināt? Ja ir pielāgota vide, tad patiesībā - nē. Pats svarīgākais ir nodrošināt drošu vidi, kurā var bez bailēm ļaut mazulim pētīt pasauli, saprast, kā darbojas lietas, un vērot vecāku un brāļu/māsu darbošanos, lai pavisam drīz varētu sākt šo darbošanos imitēt.
Un labākās rotaļlietas jums jau ir mājās!

Lasīt tālāk


Nepabeigtie mākslas darbi

  • Edmunda Darbi

Nezinu, kā jums, bet man skolā gan literatūrā domrakstos, gan arī mākslā visvairāk nepatika brīvā tēma… Daudz vieglāk ir sākt, ja ir kaut viens pieturas punkts, kaut vai viens vārds - tad domām ir vieglāk raisīties. Tāpēc šoreiz piedāvāju nepabeigtos māklsas darbus, kurus bērni var pabeigt vai nu pēc saviem ieskatiem, vai vadīties pēc ierosinošā teksta to augšpusē.

Lasīt tālāk


Mazie varavīksnes burti

  • Varaviksnes Burti

Varavīksnes burti ir lielisks vingrinājums rokas sagatavošanā rakstīšanai. Vairākkārtīgi izvelkot burtu, tas labāk nogulst bērna muskuļu atmiņā un tad bērnam brīvi uzrakstīt to uz papīra būs daudz vieglāk.

Lasīt tālāk


Blogdāvana - pusložu kartes puzle

  • Puslodes

Blogam dzimšanas diena! Un lai dzimšanas dienā priecīgi, vienam no lasītājiem dāvināšu  īstu Montessori materiālu - pusložu kartes puzli. Lai priecīgi ir arī tiem, kas netiks pie dāvanas, daudz citu aktivitāšu, ko var darīt kontinentu tēmas sakarā arī bez pusložu kartes mājās.

Lasīt tālāk


Lasīšanas spēle "Ha-ha!"

  • Haha

Spēles būtība. Bērni pēc kārtas ņem pa kartītei no groziņa un, ja var izlasīt vārdu, tad patur kartīti sev. Ja bērns uz kartītes izlasa vārdu “haha”, tad visas kartītes jāatliek atpakaļ groziņā.

Lasīt tālāk