Lasīšanas spēle "Ha-ha!"

Mūsu mājās šobrīd lielajam puikam ir aktuāli nostiprināt lasīšanu, tāpēc domāju par veidiem, kā viņu ieintersēt. Nesen atcerējos interneta dzīlēs reiz redzētu lasīšanas spēli “Ha- ha!”, padarīju to nedaudz “montessoriskāku” un nolēmu padalīties arī ar jums. Noderēs kā vingrinājums, bērniem, kas nesen sākuši lasīt.

Spēles būtība. Bērni pēc kārtas (var spēlēt arī viens pats vai kopā ar vecākiem) ņem pa kartītei no groziņa un, ja var izlasīt vārdu, tad patur kartīti sev. Ja bērns uz kartītes izlasa vārdu “haha”, tad visas kartītes jāatliek atpakaļ groziņā.

Haha

Es uztaisīju šo spēli 3 līmeņos. Ar rozā fonu ir vārdi, kuros nav vairāk par 2 zilbēm, bez divskaņiem, bez fonogrammām - kā rakstīts, tā jālasa. Ar zilo fonu ir vārdi, kas satur kādu no divskaņiem, to var spēlēt tad, kad bērns ir iepazīstināts ar divskaņiem. Citu grūtību kartītēs ar zilo fonu nav. Uz baltā fona ir visādi vārdi - ar fonogrammām, ar dubultajiem līdzskaņiem, divskaņiem.

Sākumā ieteiktu spēlēt tikai ar rozā kartītēm, pēc tam var likt pakāpeniski klāt arī pārējās.

Maja

Ja bērni vēlas lielāku izaicinājumu, tad var sajaukt visas kartītes kopā un spēlēt, skaitot punktus - rozā kartītes dod vienu punktu, zilās divus, bet baltās trīs, lai rosinātu bērnus mēģināt lasīt arī baltās kartītes.

Ja esat tikpat slinki kā es, tad iesaku šo failu - te vienkārši pie printēšanas uzstādījumos jāuzliek, lai drukā lapai abās pusēs, tad īstais fons uzreiz būs arī kartītes otrā pusē.

Ar Ramisiem

Ja esat nedaudz čaklāki un plānojat līmēt kartītes uz krāsainā kartona, taupot printera krāsu, tad iesaku drukāt ārā šo failu. Ja līmējat uz krāsainā kartona, tad mierīgi var iztikt arī bez laminēšanas, it īpaši, ja spēli izmantosiet tikai mājās saviem bērniem.

Bez Ramisiem

P.S. Septembris ir bloga jubilejas mēnesis (mums 3 gadi!!!), un līdz šim dzimšanas dienā esmu izlozējusi vienu blogdāvanu. Arī šoreiz man ir padomā kāds īsts Montessori materiāls, bet izloze šoreiz būs oktobrī. Sekojiet līdzi!


Ja vēlies saņemt bloga jaunumus savā e-pastā, tad aizpildi zemāk esošos laukus: