Mūsu ģimene

Mani sauc Viktorija Ozola. Mūsu ģimenē aug pieci bērni: Elmārs, Edmunds, Elizabete un dvīņi Jasmīna un Olivers. Mans vīrs Uģis ļoti daudz man palīdz ar šīs lapas tehnisko pusi, bet es veidoju tās saturu. Visbiežāk rakstu savā Instagram kontā, tur es dalos ar informāciju vairākas reizes nedēļā, bet blogam ir arī Facebook lapa.

Esmu liela Montesori pedagoģijas entuziaste, jo redzu, cik lieliski tā darbojas mūsu ģimenē. Arī šeit pārsvarā dalos ar idejām un materiāliem, kas ir Montesori pedagoģijas iedvesmoti.

Kā tas viss sākās

Pati par šo metodi uzzināju nu jau 10 gadus atpakaļ, kad piedzima mūsu pirmais dēls, caur Twitter, pļāpājot ar tādām pat jaunajām māmiņām kā pati toreiz.

Mana pirmā profesija un augstākā izglītība ir ainavu arhitekts, bet caur Montesori pedagoģiju nonācu līdz lēmumam studēt arī pedagoģiju nopietnāk augstskolā. Esmu pabeigusi Montesori pedagogu kursus darbam ar 3-6 un 6-12 gadus veciem bērniem. Šobrīd mācos arī Pikler pedagoģijas kursos un PEP mammu kursos.

Esmu strādājusi vispārizglītojošā skolā kā speciālās izglītības skolotāja, vadījusi individuālas un grupu nodarbības bērniem Montesori vidē, apmācījusi vecākus un pedagogus.

Cieņa pret bērnu

Es uzskatu, ka Montesori pedagoģija nav tikai materiāli vai noteikti to demonstrējumi bērniem, tas ir dzīvesveids un cieņa pret bērniem. Tāpēc tā nevar pastāvēt bez noteikta skatījuma uz bērniem.

Iesaku ieskatīties sadaļā Cienpilņa audzināšana, kurā atradīsi īsus ierakstus, kas palīdzēs ceļā uz labāku bērnu izpratni. Bērna uzvedības, motivācijas izprašana un viņa emociju pieņemšana nenozīmēs, ka bērni sāks uzvesties kā paraugbērni un nebūs neviena niķa un konflikta. Tā nenotiek. Taču skatījums uz bērna uzvedību var pamainīties gan, un tas ļauj vieglāk izturēt arī grūtākus brīžus, veiksmīgāk sadarboties un pieņemt bērnu tieši tādu, kāds viņš ir.

Veikals

Ierakstot bloga meklētājā “Bez maksas”, atradīsiet daudzus, daudzus bezmaksas materiālus, ar kuriem esmu dalījusies kopš bloga pastāvēšanas sākuma - 2013. gada.

Tagad esmu spērusi soli uz priekšu un piedāvāju arī dažādus maksas materiālus. Šo materiālu klāstu es turpināšu regulāri papildināt. Pie katra materiāla vienmēr būs arī apraksts iedvesmai ar to, kā tieši var darboties, bet jūs vienmēr varat izdomāt vēl citus veidus! Man ir daudz ideju materiāliem, bet droši iesūtiet man arī savus priekšlikumus - viktorija@espats.lv .

Kā top materiāli

Veikala sadaļas darba lapās visi melnbaltie zīmējusi ir manis pašas zīmēti (noder prasmes no ainavu arhitektūras laikiem, pat ja vairs  nestrādāju profesijā). Arī kartītes veikala sadaļai tiek radītas pie mūsu virtuves galda ar zīmuli un akvareļiem. Tāpēc varbūt kādreiz kāda materiāla tapšanā aiziet vairāk laika nekā gribētos, toties ir tieši tā, kā esmu iedomājusies, turklāt, tā noteikti ir pievienotā vērtība šiem materiāliem.