Bērns masturbē

Bērni pēta savu ķermeni, un ne vienmēr, tas, ko mēs uzskatām par masturbāciju, tiešām ir mastrubācija, bet lai vai kā - jebkurā gadījumā tajā nav nekā slikta. Vienalga, vai pēta savu ķermeni, vai patiešām gūst no tā baudu. Ja ir pavisam mazs bērns līdz gadiem 2,5 -3, tad tam var pat nepievērst uzmanību, bet vienmēr var teikt arī: “Es redzu, ka tu pieskaries savam ānusam/vulvai/penim. Ja tev sāp vai niez, noteikti saki man, es tev varu palīdzēt ar šo,” vai otrs (arī papildinošs) variants: “Es redzu, ka tu pieskaries savam ānusam/vulvai/penim. Tas var radīt patīkamas sajūtas, bet mēs šobrīd esam vietā, kur uzturas visa ģimene, pieskarties sev tu vari kādā privātākā vietā - vannasistabā vai savā guļamistabā.” Svarīgi, lai bērns zina - ja tur sāp vai niez, tad var griezties pie jums, un arī to, ka masturbēšanu var veikt kādā privātā vietā vai telpā. Ja redzat, ka izmanto kādus priekšmetus, noteikti izrunājiet, ka tas nav droši. Svarīgi ir nekaunināt - tās ir bērna attiecības ar baudu. Tā ir daļa no ikkatra cilvēka dzīves, turklāt ļoti svarīga.

Dažkārt bērni mēdz sākt ļoti izteikti pašapmierināties visur, daudz pieskaras ģenitālijām. Arī šajā gadījumā nav jākaunina, bet pašiem vecākiem jāsaprot, kur ir problēma - kāpēc bērnam ir tik satraukta ikdiena, ka mierinājumu meklē nepārtrauktā masturbācijā. Bērns kādā mirklī saprot, ka tas dod komfortu, baudu, mieru, un izmantot to, kā nomierinošu līdzekli, ja ikdienā ir pārlieku daudz stresa.

 

Savā Instagram lapā dalījos ar video, kurā runāju par šo un citām ar bērnu seksualitāti saistītām tēmām. Šo 30 min garo video var noskatīties te. 

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē