Kad visi citi zina labāk, kā būs

Mūsu ģimenē papildinājums! Esam tikuši pie kucēna vārdā Zefīrs. Man šis laiks kaut kādā ziņā atmet atpakaļ atmiņās, kad gaidījām pirmo bērnu. Visiem bija tik daudz padomu un arī biedējošu stāstu. Kā visu nakti, uz bumbas lēkājot, būs jāmidzina un nu tik mēs redzēsim, ko nozīmē negulētās naktis. Un tās drausmīgās kolikas, un tad nāks zobi, un tad sāks rāpot un nespēsim vairs izkontrolēt! Pagaidi tikai, kad .... [ielieciet jebkuru bērna attīstības stadiju].

Patiesībā gandrīz visiem bija, ko teikt. Daļa bija bažīgi, vai mēs to vispār spēsim. Tagad es domāju - ko tieši ar šiem komentāriem iesākt? Atdot bērnu uzreiz adopcijai, jo diezvai mēs tiksim galā? Šie komentāri nedara neko labu. Turklāt, tiem nav nekāda sakara ar topošajiem vecākiem, tiem ir vairāk sakara ar tiem, kas to saka - viņi runā par savu pieredzi, par savām bažām.

Kad gaidījām dvīņus (4. un 5. bērnu) tik daudziem bija, ko teikt! Es pat sāku cilvēkus mierināt: “Tu nesatraucies, tev nebūs dvīņi, mums būs dvīņi,” jo citreiz cilvēki tiešām sāka fantazēt, kā viņi spētu integrēt šo “faktu” savā dzīvē un sāka palikt bāli un nervozi. Diemžēl mēs saņēmām arī aborta ieteikumu… jo mums tak jau ir 3 bērni un mēs netiksim galā.

Vēlāk sapratu, ka pēc pirmā bērna piedzimšanas, es ļoti izteikti atteicos no dažāda veida palīdzības tikai, lai pierādītu sev un citiem - mēs tiekam galā paši, mums viss ir labi. Un vingrošanas bumbu nepirkām vispār, lai tikai nepiepildītos scenārijs ar lēkāšanu uz bumbas, visu nakti midzinot.

Patiesībā tas nav tikai par bērna ienākšanu ģimenē, tas nav tikai par suņa adoptēšanu. Līdzīgus komentārus mēs visi mēdzam saņemt arī par lielākiem vai mazākiem pirkumiem. Pastāstām draugiem, ka pērkam mašīnu, bet viņi pretī sauc argumentus, kāpēc viņi pirktu citu marku vai citā krāsā… jo viņi runā par sevi, nevis vienkārši priecājas līdzi.

Priecāsimies viens otram līdzi un nerunāsim par to, ko mēs būtu darījuši šādā situācijā - būsim ar atvērtām sirdīm viens otram blakus dzīves lielajos notikumos.

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentāri

Viktorija Ozola

Paldies, paldies, paldies! Gan par šo burvīgo atgādinājumu un mierinājumu, gan par visiem citiem lieliskajiem rakstiem.

Viktorija Ozola

Inguna, paldies par komentāru. Priecājos, ja noder!

Komentē