Būt ar partneri uz viena viļņa bērnu audzināšanas jautājumos

Par šo man ik pa laikam kāds atraksta… ne jau par to, ka uz viena viļņa, bet taisni pretēji - bērna tētis (piedodiet, bet neviens pretējs gadījums man vēl nav bijis. Arī vīrieši laipni aicināti uzrakstīt kādu vēstuli.) bērna audzināšanas jautājumos nav vienisprātis ar bērna mammu. Man ir vairākas atbildes un vairāki komentāri par šo…

Pirmkārt jau, tas, ka sievietēm ir lielāka tendence interesēties par bērnu audzināšanas jautājumiem, katru dienu izlasīt kādu IG rakstiņu, kādu rakstu te, kādu tur, kādu grāmatu, kādu raidījumu vai podkāstu par to noklausīties - visa šī informācija pa pilītei, pa pilītei vien nogulsnējas smadzenēs, veidojas jauni veidi, kā reaģēt uz bērna vienu vai otru darbību, kā mijiedarboties ar bērnu. Un tad mēs gaidām, lai šīs zināšanas automātiski ir lejupielādējušās arī vīrieša smadzenēs, mēs gaidām tieši to pašu izpratnes līmeni, ko pašas esam sasniegušas ne jau vienā dienā. Ja tas ir stāsts par šo, tad ļoti vērtīgi kādu rakstu izlasīt kopā, pārrunāt, noklausīties kādu podkāstu kopā - mēs tā esam braucienos divatā darījuši, uzliekam mašīnā un klausāmies, tad pārrunājam.

Vēl, protams, zinot, ka mūs visus lielākoties audzināja savādāk, stresainākā situācijā ir grūti momentā noreaģēt jaunā, mums patiesībā nepierastā veidā. Bērns kreņķējas, raud, čīkst, krīt gar zemi - automātiskās reakcijas uz to būs ierastās. Ir ļoti grūti būt tiem celmlaužiem, kas audzina bērnus savādāk,  kas atskatās uz savu bērnību - paņem no vecākiem labāko, to pastiprina, bet visu slikto griež nost un veido jaunus uzvedības modeļus, jaunus audzināšanas modeļus. Tas ir grūti.

Vēl trešā lieta, kas man nāk prātā, tēti tā mēģina glābt situāciju. Ne tikai tēti, arī omes tā mēdz rīkoties un sveši cilvēki no malas - ja viņiem izskatās, ka mamma īsti netiek galā ar situāciju, tad viņi jūtas ar to diskomfortā un iesaistās “glābšanas operācijā” - izbeigt to, kā bērns tagad uzvedas. Tie veidi parasti nav tādi, par kādiem raksta grāmatās, bet viņi dara, ko var! Saprotami. Kaitinoši, bet saprotami. Te man atbilde tikai viena - ar lielu pārliecību darīt to, ko darām šādos mirkļos, tad neviens ar nelūgtiem padomiem nejaucas iekšā.

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē