Instagram bildes ir momenti. Īsi

Mēs bieži vien iedomājamies, ka bērnu audzināšana notiek tad, kad piedāvājam izglītojošus darbiņus, lasām kopā grāmatas vai kopā gatavojam pilnvērtīgu eko-bio maltīti. Realitātē tāda reklāmu un arī IG bildes laimes zeme notiek procentuāli ļoti maz (jā, arī mums, kas bieži dalās ar skaistajām bildēm blogā).

Pārsvarā ģimenēs ar maziem bērniem ikdiena tiek vadīta tādā nelielā izdzīvošanas režīmā, kur kāds trokšņo, kāds nevar kaut ko sadalīt, kādam pēkšņi tieši te un tagad vajag konkrēto mantu, kuru nevar atrast, vēl visi reizē grib kaut ko teikt, mazie vispār turās biksēs un nelaiž ne pa labi, ne pa kreisi.

Ierasties kaut kur ļoti konkrētā laikā prasa milzu resursus no visiem, un par rotaļlietām it visur es vispār labāk paklusēšu… citreiz ir doma par to, kā izdzīvot nākamās 15 minūtes, nevis “kā un caur kādu aktivitāti lai iemāca bērnam kādu svarīgu dzīves atziņu?”

Doma, ar kuru es dzīvoju un varbūt tā palīdzēs kādam no jums - arī šādā veidā bērni mācās. Šajos momentos  bērniem ir daudz, daudz mācībstundu. Valoda un veids, kādā vecāki atbild. Varbūt arī, kā strīdās - redzēt, ka arī stīdēties var bez personiskiem apvainojumiem, respektējot vienam otru, un beigās, nevis aizcirst durvis, bet nonākt līdz kompromisam.

Viņi mācās arī no tā, ka godīgi pasakām - viss, es vairs nevaru, man vajag pusstundu sev vienai pašai, es būšu guļamistabā, lūdzu, mani netraucējiet. Vai man vajag 20 minūšu pastaigu vienai pašai/pašam. Es ticu, ka šāda godīga atzīšana viņiem dod daudz vairāk kā redzēt mammu/tēti, kas vienmēr visu var, nekad neapstājas un par sevi neparūpējas. No šādām epizodēm viņi mācās to, ka arī paši sev drīkst atzīt, ka kaut kas ir par daudz un paņemt pauzi kādā dzīves situācijā, un tāpēc viņi nekļūst sliktāki.

P.S. Krāsojamas olu pusītes un Saules sistēmas puzle mums no El_dekor

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē