Iedvesma jautājumu formulējumiem, ko izmantot, lai sarunas izvērstos plašāk par “jā, labi, normāli”.
Lasīt tālāk
Pats svarīgākais moments, ko nevajadzētu pazaudēt starp visiem audzināšanas ieteikumiem, ir attiecības ar savu bērnu. Ieraudzīt tieši to bērnu, tieši ar tām īpašībām, ar to iekšējo pasauli, kāda viņam ir.
Lasīt tālāk
Ja ļoti gribas, lai pēc “pareizo” soļu veikšanas un konkrētu frāžu pateikšanas bērns apklust, tad tomēr motivācija nav īstā.
Lasīt tālāk
“Mēs ģimenē pret bērniem izturamies vienā veidā, bet vecmamma, tante, mans brālis, draudzene (ieliec savu variantu) pilnīgi savādāk!”
Lasīt tālāk
Bērnam radinieks, ko satiek reizi gadā, ir svešinieks.
Lasīt tālāk
Līdz mums ir bērni, dažkārt mēs pat nenojaušam, ka mums ir kādas bērnības “traumas” - šķiet, kas bijis - bijis, viss bija normāli. Kad piedzimst bērni, viņi mūs sāk neapzināti trigerēt.
Lasīt tālāk
Trīs iemesli, kāpēc vecāki mēdz nebūt vienisprātis bērnu audzināšanas jautājumos.
Lasīt tālāk
Vai esat ar bērniem izrunājuši seksuālās drošības jautājumus?
Lasīt tālāk
Mēs fantazējam par to, ko darītu vai nedarītu, kā audzinātu bērnus, kad mums tie piedzims. Esmu droša, ka nevienam vēl nav bijis tā, ka visas ilūzijas arī piepildās absolūti perfekti un pilnībā. Kādas ilūzijas vecākiem sagrūst pēc bērnu dzimšanas?
Lasīt tālāk
Mūsu pašu pārliecība par sevi ļoti ietekmē to, kā bērni rīkojas, kādā veidā un cik bieži pārbauda robežas, to, cik droši viņi jūtas.
Lasīt tālāk
Bērnam ir jāmāca robežas, ir jāmāca par sabiedrībā pieņemtajām normām, jāmāca tiekties uz patstāvību, kā savaldīt sevi, kā glīti rakstīt un raiti rēķināt, bet pats svarīgākais moments, ko nevajadzētu pazaudēt starp visiem audzināšanas ieteikumiem, ir attiecības ar savu bērnu.
Lasīt tālāk