Vai tu iesi uz bērnudārzu?

Vai tu gribi iet uz bērnudārzu? Vai tev patīk bērnudārzā?

Ja uzdodat šādus jautājumu, tad rēķinieties ar to, ka bērns var atbildēt arī “nē”, un domājiet, ko jūs ar šo atbildi darīsiet.

Ja vien nav tā, ka tiešām esat elastīgi un varat piedāvāt arī neiet uz bērnudārzu, tad neiesaku uzdot bērnam šāda tipa jautājumus. Tas rada iespaidu, ka pastāv izvēle. Tas ir tieši tāpat kā jautāt bērnam, vai viņš grib tīrīt zobus. Ir situācijas, kad izvēles nav. Tāpēc šādos gadījumos jautājumu vietā bērniem saka “laiks tīrīt zobus”, “vakariņas ir gatavas, nāc ēst”, “velkam pidžamas, jāiet gulēt”, “laiks salikt mašīnas kastē”, nevis, piemēram, “sakārtosi mantiņas?”, “iesim gulēt?” un “vai iesim uz bērnudārzu?”.

Protams, ka vecāki, vecvecāki un kaimiņi grib pajautāt mazajam, vai viņam patīk bērnudārzs, bet ar šo jautājumu jūs paši sevi ieliekat strupceļā, ja bērns atbild, ka viņam nepatīk (un tā var būt!), bet izvēles nav…

Ja gribas kaut ko uzzināt par bērnudārza gaitām, labāk jautājiem, kādas rotaļlietas bērnam tur patīk? Kuram bērnam blakus viņš guļ diendusu? Vai audzinātāja lasīja kādu grāmatu? Kas bērnam garšoja launagā? Ko viņš redzēja pastaigas laikā? Vai šodien notika kaut kas smieklīgs? Vai ziepes bērnudārzā ir tādas pašas kā mājās? Kāda bija sega? Kādas krāsas paklājs ir bērnudārzā? Vai patīk mazā izlietne, pie kuras paši var nomazgāt rokas? Kuriem bērniem jau zina vārdus? Vai šodien kāds bērns raudāja? Vai pa bērnudārza logu var redzēt mašīnas? Vai bērnudārzā skan mūzika? Un daudz, daudz, daudz citu jautājumu, bet “Vai tu gribi iet uz bērnudārzu?” atstājiet tām dienām, kad ir iespēja palikt mājās vai jūs esat nolēmuši, ka mainīsiet bērnudārzu, ja bērnam šajā nepatiks.

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē