

"Atnāks un paņems tevi!"
Nebiedē bērnu ar bubuli, zobgrauzi, dusmīgo policistu vai ārstu ar lielo šprici.
Lasīt tālāk

Vainas sajūta. 3. daļa - Kā tev nav kauna!
Vainas sajūta daudz spēcīgāka ir cilvēkos, kuri bērnībā paši tikuši kaunināti, vainoti par kaut ko. Tātad šobrīd, audzinot veselīgāku paaudzi (cerams!), ir lietas, ar kurām mums būtu jāuzmanās, kad komunicējam ar saviem bērniem, lai nenodotu tālāk šo pieredzi.
Lasīt tālāk

Vienmēr priekšplānā ir attiecības ar bērnu, nevis jebkas, ko ir izdarījis
Pats svarīgākais moments, ko nevajadzētu pazaudēt starp visiem audzināšanas ieteikumiem, ir attiecības ar savu bērnu. Ieraudzīt tieši to bērnu, tieši ar tām īpašībām, ar to iekšējo pasauli, kāda viņam ir.
Lasīt tālāk

Neapspried bērnu viņa klātbūtnē tā it kā viņš nemaz nebūtu tuvumā
Bērns domās nevis par to, ko ir izdarījis nepareizi un kā varētu nākamreiz laboties, bet gan, cik nepatīkama ir šī situācija, visa nepatika pagriezīsies pret pieaugušo.
Lasīt tālāk

Atvainoties bērnam
Ja pieaugušajiem ir bijušas domstarpības, un viņi sastrīdas, tad parasti viņi viens otram atvainojas, izrunā, cenšas nogludināt situāciju. Savukārt, vecāki attiecībās ar bērniem bieži vien neuzskata par vajadzīgu atvainoties.
Lasīt tālāk

Nesodi dubultā
Notikums jau pats par sevi var būt kā sods bērnam, nesodi dubultā, sakot "Nu tā kā bez rokām!" vai "Vajadzēja skatīties, kur kāju likt."
Lasīt tālāk

Vai tu iesi uz bērnudārzu?
Ja vien nav tā, ka tiešām esat elastīgi un varat piedāvāt arī neiet uz bērnudārzu, tad neiesaku uzdot bērnam šāda tipa jautājumus. Tas rada iespaidu, ka pastāv izvēle.
Lasīt tālāk

Mobings, bosings un bulings bērnu starpā
Bērni redz visu, dzird visu un kopē mūs... jeb kur rodas mobings, bosings un bulings.
Lasīt tālāk

Kā ar bērnu runāt par viņa mākslas darbiem?
Nevajag mētāties ar dežūrfrāzēm ”jā, malacis,” un “ļoti skaisti”.
Idejas, ko tā vietā labāk teikt.

Emocijas plūst pāri malām
Šādos brīžos, kad nekas nav labi, svarīgi atcerēties, ka tas ir stāsts par kaut ko citu. Tas nav stāsts par putru, tas nav stāsts par segu, par kleitu vai mantu. Tas ir stāsts par to, ka bērnam ir sakrājušās dažādas emocijas, dažādi pārdzīvojumi un šis ir tas brīdis un veids, kā no šī uzkrātā stresa bērns atbrīvojas
Lasīt tālāk