Pieneņu laiks

Maijs un jūnijs ir pieneņu ziedēšanas laiks un dažkārt ziedošu pieneni šur tur var sastapt pat oktobrī, bet izskatās, ka tieši šobrīd ir visīstākais pieneņu laiks!

Daudzi bērni varētu būt neizpratnē par to, kā baltais pūku mākonītis arī var būt pienene, ja pienene ir tā spilgti dzeltenā puķe. Tāpēc, lai kliedētu šo apjukumu, saviem puišiem uzzīmēju pienenes attīstības rindu un ar to dalos arī te:

Šīs kartītes tieši tāpat kā pie pupas attīstības rindas jādrukā divos eksemplāros: viens eksemplārs sastāv no atsevišķām kartītēm, otro eksemplāru salīmē kopā un tas kalpo kļūdu kontrolei.

Mēs sameklējām katrai no pienenes attīstības stadijām atbilstošu ziedu, izkārtojām secīgi, pielīmējām pie lapas un tad salīdzinājām vēlreiz ar kartītēm.

Reizē ar pieneņu pētīšanu dabā, mums nācās runāt arī par bitēm, jo pienenēs to netrūkst. Turklāt, izskatījās, ka Elmāram bites šoreiz interesēja stipri vairāk kā pašas pienenes. 

Baudām skaisto laiku un ejam pienenēs!

Tā kā pienene ir izplatīts augs ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, tad par šo augu internetā var atrast dažādas iedvesmojošas idejas aktivitātēm kopā ar bērniem, lejuplādējamas kartītes video un daudz ko citu. Daži piemēri:

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē