Nav jābūt perfektiem

Mums nebija jābūt perfektiem vecākiem parastā ikdienā (tādi neeksistē… lai arī ko mēs domātu pirms mums pašiem ir bērni) un tieši tāpat mums nav jābūt perfektiem vecākiem šobrīd (#Covid-19).

🔸Pirmsskolas vecuma bērni mācās visu laiku, caur komunikāciju ar ģimenes locekļiem, caur vides pētīšanu (vide ir ne tikai ārā, bet arī mājās), caur spēlēm, viņi mācās esot kustībā un darbībā. Mums nav visu laiku jārada perfektas aktivitātes, perfektā vidē, strādājot tikpat daudz kā parasti un vēl pa vidu uzkopjot māju un gatavojot ēdienu. Bērniem kā parasti ir vajadzīgs mūsu atbalsts un mīlestība, un pēc iespējas mierīgāki vecāki.

🔸Lai būtu šie mierīgie vecāki, varbūt vienkārši jāpieņem ka mūsu produktivitāte daudzās jomās šobrīd kritītisies, kamēr nebūsim atraduši pietiekami labu jauno ritmu. Vērts izvērtēt, kas ir prioritātes un kas var tomēr pagaidīt. Varbūt vienu dienu pagaidīt var darbs vai mājas kārtošana (labi, ka tagad nevar ierasties negaidīti ciemiņi 😄) un mēs varam vairāk laika veltīt ģimenes maltītēm un būšanu kopā ar bērniem, bez multitāskinga un patiesi ieklausoties un sarunājoties -  saskatīt šajā situācijā iespēju ģimenei veidot jaunas atmiņas ar ļoti vienojošu un jauku laiku mums visiem. Savukārt, citu dienu varbūt tieši darbs ir ļoti svarīgs un īpaši radītās bērnu aktivitātes var aizstāt ar brīvām spēlēm, plastilīnu, lego, smiltīm, graudiem, ūdens darbiņiem vai multeņu maratonu - kaut ko, kas prasa ļoti minimālu mūsu iesaistīšanos.

🔸Mums nevajadzētu censties atdarināt pirmsskolas pedagogus, mēģinot darīt to, ko iedomājamies, ka viņi dara. Mūsu vide ir savādāka, mūsu bērni un situācija ir savādāka un arī mūsu ekspektācijām vajadzētu būt savādākām… ne tik augstām :)

 

Viktorija

P.S. Seko bloga jaunumiem EsPats! Facebook lapā un arī Instagram, kur ar dažādiem rakstiem, bildēm un idejām dalos vairākas reizes nedēļā.

Komentē