Dalīšanās piespiedu kārtā (Tev jādalās ar māsu, jo viņa ir mazāka!) nemāca bērniem labprātīgu dalīšanos un viņi nekļūst dāsnāki tāpēc vien, ka kāds licis dalīties. Kas var veicināt brīvprātīgu dalīšanos?
Lasīt tālāk
Atziņas, kas var noderēt neilgi pirms un pēc otrā vai nākamā mazuļa piedzimšanas.
Lasīt tālāk
Kā jau mazam bērnam var mācīt novilkt savas robežas bez fiziska spēka pielietošanas.
Lasīt tālāk
Vai mēs vecākos bērnus vienmēr gribam padarīt vecākus un jaunākos mazākus, nekā viņi patiesībā ir?
Lasīt tālāk
Zīdainis mājās (vienalga - pirmais vai jau piektais) ir milzīgas dzīves pārmaiņas visiem ģimenes locekļiem. Kāds būtu padoms, ko būtu devusi pati sev vai labākajai draudzenes šajā laikā?
Lasīt tālāk
Nav iespējams konfliktus pielīdzināt nullei. Brāļi un māsas vienmēr kašķēsies, bet kas mums kā vecākiem ir jāņem vērā, lai brāļu un māsu starpā tomēr valdītu sirsnīgas attiecības?
Lasīt tālāk
Zinājāt, ka bērni viens otram prot izskaidrot daudz saprotamāk, jo, lai arī viņi bieži nelieto īsto terminoloģiju, viņi prot paskaidrot tādiem vārdiem, lai otrs bērns saprastu? Tas ir tāpēc, ka viņi pēc attīstības līmeņa viens otram ir daudz tuvāki, nekā pieaugušie bērniem.
Lasīt tālāk
Mums nav visu laiku jārada perfektas aktivitātes, perfektā vidē, strādājot tikpat daudz kā parasti un vēl pa vidu uzkopjot māju un gatavojot ēdienu. Bērniem kā parasti ir vajadzīgs mūsu atbalsts un mīlestība, un pēc iespējas mierīgāki vecāki.
Lasīt tālāk