Pieņemot emocijas un atbalstot bērnu tajās, neiebraukt otrā grāvī...
Lasīt tālāk
Visu dienu bērnudārzā viss bija vairāk nekā lieliski, visur piedalījās, visu darīja, uzvedās labi, bet atnāk mamma - un viss! Bērns izklājas pa grīdu, kliedz, raud. Kas notiek?
Lasīt tālāk
Vai tev ir kādreiz gadījies dzirdēt šos vārdus no sava bērna?
Lasīt tālāk
Kā palīdzēt bērnam atpazīt un nosaukt pašam savas emocijas? Bez maksas lejupielādējams emociju apļa fails.
Lasīt tālāk
Mēs visi dusmojamies, un šīs dusmas kaut ko ziņo mums par mums pašiem. Ko darīt dusmu uzplaiksnījuma brīdī?
Lasīt tālāk
"Viss kārtībā! Nekas nenotika! Te nav, par ko raudāt!"
Lasīt tālāk
Ja ļoti gribas, lai pēc “pareizo” soļu veikšanas un konkrētu frāžu pateikšanas bērns apklust, tad tomēr motivācija nav īstā.
Lasīt tālāk
Mēdz pienākt brīdis, kad mīļmantiņa pazūd, kleita paliek par mazu, bet mīļākā krūze saplīst. Vai skriet pēc jaunas?
Lasīt tālāk
Pirmā palīdzība sev, ja jūtam, ka esam iesprūdušas reaģēšanas stāvoklī - neatslābstam, dzirdam katru mazuļa pīkstienu, citreiz reaģējam uz bērna darbībām pirms vēl kaut kas ir noticis - vienkārši ZINĀM, ka būs tā vai tā. Varbūt nervu sistēma jau ir tā pārslogota, ka esam atslēgušas savas emocijas, lai tikai nejustu to milzu nogurumu?
Lasīt tālāk
Šādos brīžos, kad nekas nav labi, svarīgi atcerēties, ka tas ir stāsts par kaut ko citu. Tas nav stāsts par putru, tas nav stāsts par segu, par kleitu vai mantu. Tas ir stāsts par to, ka bērnam ir sakrājušās dažādas emocijas, dažādi pārdzīvojumi un šis ir tas brīdis un veids, kā no šī uzkrātā stresa bērns atbrīvojas
Lasīt tālāk
Vissliktākais laiks, kad bērnam aizrādīt par uzvedību ir uzreiz pēc tam, kad ir pārkāptas kādas uzvedības normas. Kāpēc?
Lasīt tālāk